شیرپوینت نرم افزار

شیرپوینت چیست ؟

sharepoint1

اگر تو زمینه نرم افزار و دنیای فناوری اطلاعات فعالیت می کنید حتما تا کنون برای یکبار هم که شده اسم شیرپوینت به گوشتان خورده است. بذارید تا در اولین گام یک تعریف عامیانه از شیرپوینت داشته باشیم.
شیرپوینت یک خمیر بازیست که در اختیار برنامه نویسان و توسعه دهندگان سیستم های آنلان قرار گرفته است. در کودکی زمانی که میخواستیت یک موجودی رو با خمیر بازی درست کنید بخشی از خمیر بازیتان را جدا می کردید و سپس یه آن سروشکل دلخواهتان را میدادید. درست الان هم همینکار رو با شیر پوینت میکنید. در واقع به اندازه لازم از امکانات بیشمار شیرپوینت برای رفع نیاز سازمانتان استفاده خواهید کرد. پس باید تا الان متوجه شده باشید که نکته مشترک بین خمیر بازی و شیر پوینت انعطاف است.

حال بهتر است تعریف کاربردی تری از شیرپوینت ارائه دهیم:

به صورت خلاصه می توان گفت شیرپوینت یک پلتفرم تحت وب است با قابلیت های مدیریت محتوا و مستندات، مدیریت ارتباطات سازمانی، ایجاد سایت و تولید و نمایش داشبوردهای مدیریتی که دارای محیطی با قابلیت توسعه و سفارشی نمودن است.

رم افزار مایکروسافت شیرپوینت (Microsoft Office SharePoint Server) یکی از قدرتمندترین سیستم های مدیریت محتوای سازمانی (ECMS) در سطح پیشرفته و با قابلیت پیکربندی برروی اینترانت، اکسترانت و اینترنت میباشد که به شما امکان مدیریت و توسعه سریع وب سایت های اطلاعاتی، تجاری و برنامه های کاربردی تحت وب را می دهد. توانایی برقراری ارتباط پیشرفته شیرپوینت با سایر نرم افزارها از جمله نرم افزارهای آفیس، سبب شده است که این سیستم از ارزش و جایگاه ویژه ای در سیستم های آنلاین و تحت وب برخوردار باشد و تمام نیازهای آنلاین شما را پوشش دهد. نرم افزار شیرپوینت یک بسته جامع و یکپارچه با توانایی های قدرتمند است که به هر سازمان انواع امکانات جهت مدیریت پیشرفته محتوای از جمله تعاملات سازمانی، مدیریت محتوای سازمانی، جستجوی سازمانی، ارتباطات یکپارچه و … را می دهد. شیرپوینت طراحی شده تا به سازمان ها امکان توسعه منابع سازمانی را به هر شکلی که علاقمند هستند و با استفاده از ابزارهای توسعه پذیر شیرپوینت، بدهد. شیرپوینت به شما کمک خواهد کرد تا کارایی آنلاین سازمان خود را توسط ایجاد منابع و فرایندهای توسعه پذیر از طریق رابط کاربری پیشرفته و در عین حال ساده ، به طور قابل توجهی بهبود ببخشید.

بخشی از قابلیتهای اصلی شیرپوینت:

  • ابزار پیاده سازی هوش تجاری
  • یک موتور جستجوی قدرتمند است.
  • یک زیرساخت قدرتمند شرکت مایکروسافت می باشد.
  • زیرساختی خوب برای طراحی فرم و گردش کارها می باشد
  • محیط ایده آل برای تعامل افراد، تیم ها و سازمان ها می باشد.
  • محیطی که به عنوان نسخه سرور از مجموعه مایکروسافت آفیس معرفی شده است.
  • مقصدی برای ذخیره سازی، به اشتراک گذاری، نسخه گذاری و نگهداری سوابق فایل ها، محتویات و اطلاعات تولید شده می باشد.

sharepoint2

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید
تلفن : ۲۶۴۰۳۸۶۳-۰۲۱
موبایل : ۰۹۳۵۶۰۱۰۶۶۶
ایمیل : info@itrah.ir

About the author

itrah_admin

Add Comment

Click here to post a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *